Osmanlı Şerbetçisi

Osmanlı Şerbeti

İstanbul Tarihi Osmanlı Şerbetcisi kiralama. İstanbul Tarihi Osmanlı Şerbetcisi kiralama. Çeşitli Organizasyon için gelen davetlilerinize Tarihi Osmanlı Şerbeti, ikram etmek istiyor iseniz, Bizler Osmanlı Şerbeti Kiralama organizasyon olarak, sizlere bu hizmeti uygun fiyata sunabiliriz. İstanbul Tarihi Osmanlı Şerbetcisi kiralama için, bize ulaşın Osmanlı Şerbeti Kiralama Hizmeti Osmanlı Şerbeti Kiralama Hizmeti için iletişim: 0536 319 27 59

Meşhur Osmanlı Şerbetçisi

Osmanlı Şerbeti osmanlı saray mutfağında ve halk sofralarında eksik olmayan bir içecektir Osmanlı Şerbeti. Osmanlı Devleti kültüründe misafire kesinlikle ikram edilmesi gereken, paylaşılmaktan hoşlanılan bu lezzet, şimdilerde unutulmaya yüz tutsa da ustalarımızın yaptığı lezzetli Osmanlı Şerbet’leri ile bu geleneği devam ettirmeye çalışıyoruz…Osmanlı Şerbeti Faydaları Kan yapar. Ferahlatıcı etkiye sahiptir. 

Tarihi Osmanlı Şerbetçisi

Osmanlı şerbeti sağlık açısından çok faydalı olarak bilinmektedir bu sebepten şerbetçiler yapım aşamasında bu faktörü göz önünde bulundurarak şerbet yapmalıdırlar. İstanbul un tarihi semtlerinde adım başı şerbetçi bulunmaktadır ancak Osmanlı şerbetçisine giderken seçici davranmalısınız. Şerbetçi kiralama isteğindeyseniz doğru yerdesiniz. Osmanlı devleti İmparatorluk seviyesinde , bir çok kültürü bir arada barındıran şanlı bir devletti. Gerek kültür mirası gerek şanlı tarihiyle ülkemize çok fazla şey bırakmıştır. Osmanlı mirasına sahip çıkıp onu geliştirmek bizi geriye değil aksine ileriye götürür. Çünkü bu koca imparatorluk 15. yüzyılda süregelmesine rağmen birçok açıdan hala daha her şeyiyle en güzel olma niteliği taşıyan miraslar bırakmıştır. Zamanla teknoloji ve bilim çok çok daha ileri seviyeye ulaştığı halde hala daha yapılan işlerin en iyisi Osmanlı imparatorluğunun eseridir.

Osmanlı şerbeçisi Kiralama Hizmeti

Mimarisini düşünelim ; o camiler , afili binalar şimdi kimse tarafından yapılamıyorlar. Bunların yanı sıra Osmanlı mutfağı da hala gerek yöresel gerekse geleneksel tatlarıyla dünyaca bilinen bir kültürdür. Bu tatlardan bahsetmişken çeşitli aromalarla lezzetlendirilen Osmanlı içeceklerinden söz etmemek yanlış olur. Bir örnek vermek istesek akla hala daha devam ettirilmeye çalışılan Osmanlı şerbeti gelir. Osmanlıda şerbet kültürü şüphesiz en yaygın kültürlerden biriydi. Her türlü etkinlikte yer alan bu şerbet ,Osmanlı içeceği olarak benimsenmiş içinde çeşitli Osmanlı şerbet baharatlarını barındıran Osmanlının en popüler içeceklerinden birisiydi. Osmanlı şerbeti günümüzde çok fazla rastlanılan bir tat değil elbette. Fakat; bu geleneği devam ettirmeye çalışanlar da yok değil. Biz insanları bu eşsiz lezzetten uzak tutmamanın savaşını veren nadir işletmelerden biriyiz ve bizi bu sektörde farklı kılan bir takım özelliklerimizden bahsedelim. Biz demirhindi şerbetini sonradan lezzeti değiştirilmiş farklı tariflerle değil tamamen Osmanlı şerbet tariflerine göre yapıyoruz.

Şerbetçi Kiralama

Bizim yaptığımız şerbet kelimenin tam anlamıyla Osmanlı’nın şerbetidir. Nasıldır peki Osmanlı şerbeti tarifi? Bir kere işin püf noktası Osmanlı şerbetlerinde bulunan otuz sekiz çeşit baharatıdır. Biz ülkenin geleneksel Osmanlı şerbetçisi olarak şerbetlerimizi birebir Osmanlı şerbeti tarifine göre yapıyoruz. Demirhindi şerbetinin püf noktası otuz sekiz çeşit baharatında saklı. Osmanlı şerbetleri bu eşsiz baharat uyumu esas alınarak yapılmalıdır. Günümüzde gerçek Osmanlı şerbeti satışı yaptığını savunan işletmeler var fakat gerçek bir Osmanlı şerbetçisiyle karşılaştığınız da aslında içtiğiniz şeyin çok farklı iki şey olduğunu göreceksiniz. Biz 15. yüzyıldan zamanımıza taşınmış Osmanlı şerbetçiniziz. İstanbul şerbetçilerine bir bakarsanız etrafın Osmanlı şerbetçileriyle dolu olduğunu göreceksiniz. 

Osmanlı Şerbeti Dağıtımı

Bu sözde Osmanlı şerbetçileri ortaya güzel tatlı şerbetlerde çıkarsalar asıl Osmanlı şerbet baharatlarını kullanmadıkları için size soğuk çay tadında lezzetler sunacaktır. Eğer ki ilk deneyiminizde gerçek bir şerbetçiyle karşılaşmamışsanız ; üzgünüz Osmanlı şerbet kültürüne asla vakıf olamayacaksınız. Ve en kötüsü gerçeğinin o lezzet olduğunu sanacaksınız. Bu eşsiz Osmanlı içeceği günümüze kadar bozulmadan taşındı çünkü Osmanlı’ nın şanlı tarihinin yanında bize bıraktığı harika bir mutfak var. Osmanlı şerbeti tarihi tüm şerbetçilerin araştırması gereken bilgiler barındırır. Şerbetçiler , işin püf noktasına Osmanlı şerbeti tarihini bilmeden yeni uydurulan tariflerle erişemezler. Şerbet tariflerinin yanı sıra Osmanlıların şerbetleri , şerbet güğümleriyle dağıtılmalıdır. Şerbet güğümleri işin en önemli taraflarından birisidir. 

Osmanlı Şerbetini Nerelere Kiralıyoruz:

 1. Kır Düğün Merasimi
 2. Sünnet Organizasyon Merasimleri
 3. Doğum Günü Etkinliği
 4. Ramazan Etkinlikleri
 5. Şirket İçi Etkinlikler
 6. Panayır Alanları
 7. Piknik Programları
 8. Özel Gün Ve Geceler
 9. Ana Okulu Şenlikleri
 10. Yılbaşı Eğlenceleri
 11. Gemi vapur eğlenceleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.